Kutyabarát albérlet kerestetik


A kutya a család része…jön velünk kávézóba, a munkahelyünkre és az otthonunkban a helye. Igen ám, de mi történik, ha kutyával keresünk albérletet? Ingatlan szakértőnket, Kis Juditot kérdeztük, hogy mire érdemes figyelniük azoknak a gazdiknak, akik négylábú családtaggal keresnek albérletet, szeretnének ingatlant bérelni.

A jó kutyás az, akit a környezete is annak tart

Ez az egyik alapvetése a Tükör Módszernek, és ez fokozottan igaz akkor, ha a lakókörnyezetünk nyugalmát és békességét kell szavatalnunk kutyánkkal együtt. Legyen szó szeparációs szorongásról vagy kutya által okozott károkról, a legmegértőbb lakóközösségnek is elfogyhat a türelme – még akkor is, ha alapvetően állatbarát emberekről van szó, akik egy rehabilitáció alatt álló kutyus vagy kis kölyök szempontjait is igyekeznek megérteni. Az első tehát, amit szeretnék leszögezni: mindig a gazda a felelős!

Ennek fényében lássuk hát, mire kell figyelnie a gondos gazdának:
  • Bármilyen lakóingatlant bérlünk, a szerződésben mindig nevesítsük a kutyánkat is: kerüljön be a hívóneve, chipszáma, súlya és fajtája. Így utólag nem kerkedhet vita abból, hogy a főbérlő emlékei szerint egy toy uszkárt akartunk beköltöztetni a magyar vizsla helyett.
  • Lehetőleg bútorozatlan albérletet keressünk: a legtöbb főbérlő retteg a kutya által okozott károk miatt. Természetesen nem csak a bútorok eshetnek az eb áldozatául, szakértőnk is fel tud idézni munkakutya vonalat képviselő, de nem megfelelő életmóddal rendelkező német juhászt, aki jobb híján több ajtófélfán vezette el az energiáit. Az így okozott kárt vagy a kaucióból fedezik a főbérlők vagy az albérlő költségére javítják meg, de a jó viszonynak semmiképpen sem használ.
  • Ha mégis bútorozott albérlet mellett döntenek a kutyatulajdonosok, semmiképpen ne másszon fel a bútorokra az eb és semmit ne rágjon meg. Érdemes fotókat készíteni a lakás átvételekor a székek, asztalok lábáról, az ülőbútorokról, szekrények oldaláról, hogy a gazda bizonyíthassa, milyen állapotban kapta meg a lakást.
  • A kutyák döntő hányada vagy időszakosan vagy akár egész évben vedlik. A lakáson belül ezzel a gazdák úgy küzdenek meg, ahogy jónak látják, de nagyon fontos, hogy a lépcsőház, a lakóház közösségi terei ne legyenek tele kutyaszőrrel: érdemes külön takarítással gondoskodnunk erről, ha szükséges. Szőrtípustól függetlenül egyetlen eb sem tud repülni: esős, saras időben töröljük meg a kutyus lábát is, mielőtt a lépcsőn négy mancs otthagyja a nyomát.
  • Végül, de nem utolsó sorban: a hanghatások szokták a legtöbb konfliktust okozni. Egy éjjel kettőkor nyüszítő kutya a tulajdonolt ingatlanoknál sem vívja ki a szomszédok szimpátiáját, de albérletnél könnyen kilakoltatáshoz vezethet.

Ti laktatok már albérlet kutyátokkal? Mit tapasztaltatok? Írjátok meg Facebook oldalunkon, a cikk posztja alá!

Fotó: Freepik.com

Kövesd a Tükör Módszert Facebook oldalát további érdekes és hasznos kutyás tartalmakért vagy nézz szét a Vakkantó webshopban! A Neked Ugatok! podcast sorozatot pedig a Youtube-on követheted.