Minden kutyának ajánljuk, a nagyon félős, illetve a várhatóan domináns kutyáknak kötelező! Bármikor lehet csatlakozni, az óvoda nem tanfolyami rendszerben zajlik és a részvétel gyakorisága is tetszőleges. A foglalkozásokat itt is több csoportban tartjuk, a kutyák mérete, kora, temperamentuma és érzékenysége alapján.
Kérjük válasszon iskoláink közül a bővebb tájékoztatás érdekében!
A városi kutyatartás első problémái már a kölyökkutya családhoz kerülésével megkezdődnek. Hova vihetem sétálni? El merjem engedni? Nem fogják bántani a nagyok? Felszed mindenfélét a földről, ráadásul el is szalad tőlem, mit tegyek? Ezek, és más hasonló kérdések merülnek fel a gazdákban. A bizonytalan gazdit a kutya sem veszi komolyan, egyre kevésbé követi, fogad szót neki. A kutyaovi egyik legfőbb célja, hogy a gazdákat még a problémák kialakulása előtt megtanítsuk az egészséges rangsor felállítására, a kiskutya helyes nevelésére.
A kutyák kölyökkorban nagyon kíváncsiak és mindenre fogékonyak. Azokat az élményeket, melyeket ebben a korban szereznek, mélyen elraktározzák. Ezért nagyon fontos, hogy kontrollált körülmények között ismerkedjenek a különböző ingerekkel, a saját tempójukban, semmit sem erőltetve. Játék közben tanulják meg a közösség szabályait, a kommunikáció formáit, hogy mekkora erejük van, mi az, ami már fáj a másik kutyának, stb. Ehhez a korai szocializációhoz és ingerhez szoktatáshoz nyújtunk szakértői felügyeletet, segítséget. Az alap gyakorlatokkal is elkezdünk ismerkedni, és ezzel felkészítjük a kutyát a későbbi iskolai foglalkozásokra.
Ízelítő az óvodai foglalkozás anyagából:
- játék
- ismerkedés az alapgyakorlatok tanításával – ül, fekszik, hozzám, stb.
- ismeretterjesztő előadások
- tanácsadás
- otthoni együttélés kialakítása – szabályok felállítása
- állatorvosi tanácsadás
- környezeti ingerekhez szoktatás – kerékpár, motor, fűnyíró, furcsa tárgyak-hangok, idegen emberekkel találkozás, stb.
- szocializáció oktatói felügyelet mellett
Jelentkezési feltételek: A kiskutya betöltötte a három hónapos kort, de hét hónaposnál fiatalabb, és rendelkezik a megfelelő oltásokkal. A foglalkozásokra nem szükséges előre bejelentkezni!
- Amennyiben a gazdinak már van klikkere, hozza magával.
- Jutalomfalattal már az első alkalomra készülni kell. A kutyus sokkal intenzívebb ingerek közé kerül, mint otthon, vagy a kertben, ezért érdemes nagyon finom, jó illatú, és lehetőleg nem száraz falatokkal készülni, melyek kedvéért kedvencünk szívesen ránk figyel (pl.: virsli, párizsi, sajt, apróra vágva).
- Érdemes saját itató tállal és vízzel készülni, higiéniai okokból közös itató tálat nem teszünk ki.
- Az első alkalommal be kell mutatni a kutyus oltási könyvét. A veszettség elleni oltás nem kötelező, de az alap immunizációs oltásoknak már meg kell lennie. A rendszeresen (három havonta) történő féreghajtás ajánlott, valamint érdemes az állatorvosnál érdeklődni a kennel-köhögés elleni védőoltásról is.